Po dlouhé době píši-Téma:Bezpečnost internetu

11. června 2011 v 19:55 | Alice |  Mé článkyHezký večer Ti přeji.Po dlouhé době jsem se rozhodla,že znovu oživím svůj blog a začnu psát články.Pokud možno,budu psát každý týden alespoň jeden.Pro mě je to těžké dodržet,ale pokusím se Ti to dopřát,jestli na blog chodíš rád.

Mé téma k dnešnímu večeru bude Bezpečnost internetu
Tento článek nechci dělat extra dlouhý,ani krátký,protože vím,jak neradi puberťáci čítají...

Dostávám se k několika krokům,o kterých se budu s Tebou bavit.Můžeme říci,že to budou
a) E-mail
b) FB
c) jiné lokality jako virtuální stáje atd.
d) Seznamka atd.
e) Skype,ICQ


Měl by jsi vědět,že tímto článkem nechci nikoho poškodit!Jen vyjadřuji svůj názor.Berte to jako kecy náctileté puberťačky.
a) E-mail
E-mail je podle některých bezpečný,podle jiných nebezpečný.Nyní se bavím o E-mailu na Seznam.cz ,protože sama Gmail nebo jiné mejly nemám.Kdysi jsme měli ve škole besedu na stejné téma.Vykládal nám tam odborník.A já zde budu vykládat,podle jeho úvah.
Podle tohoto odboríka (nejmenuji) je e-mail velmi nebezpečný a může se do něho kdokoli nabourat.I když za to ručí...teď sama nevím,jaká společnost.E-mailem se posílají i velmi důvěrná data.YTo je ale podle tohoto odborníka špatně,a já si to myslím též.Důvěrná data je podle mě lepší posílat dopisy.I když ty také nejsou nikdy bezpečné,pošťáka nemusíte znát.Takže co jsme se po krátké úvaze o majlech dozvěděli?
E-mail je dobrý ke komunikaci,nikoli k posílání důvěrných dat.Podle mého názoru.

b) Facebook
Fejs,FB-obyčejné zkratky pro tento portál.FB ma každý druhý-třetí člověk připojený k internetu.Já osobně ho nemám,připadá mi to jako další krok k závislosti na počítači.Vážně nechci skončit jako doživotní padavka,jestli to tak mohu říct.FB je velmi nebezpečný.Objevují se na něm fotky,které mohou poškodit druhé a nejen to.Na FB se nějaký vymakanec dostane k vašim osobním datům,i když je máte třeba uzamčené.A co pak? Žalovat ho? Nezapomeňme že FB je Americká nebo Anglická (neď nevím,nezajímám se o to) stránka a tam přeci mají úplně jiné zákony!Nebude to tak jednoduché,jak si myslíš!
Podle mě je FB ztráta času a velmi nebezpečná stránka.

c) Jiné lokality PC - virtuální stáje,atd.
Já osobně na jedné virtuální stáji závislá jsem.Nejznámější VS je stáj Ufonek.Dnes je tam registrováno:Celkem 14172 uživatelů.Nejen,že by to byly body,které ve VS sbíráš a pak kupuješ.Ale dnes to zašlo už tak daleko,že si tam můžeš posílat i SMS kredit a za to si koupí nějaké krásné zvířátko.Díky Ufonku se proslavila Z.Buráňová,fotografka koní a psů.Dále také A.Hnyková.Je mnoho stájí,které se snaží napodopit Ufonek,ale žádné se to již nepodařilo.
Stáje jsou podle mě bezpečné,ale není dobré dávat do kolonek příliš mnoho osobních údajů.Jako všude.

d) Seznamka,Libimseti,atd.
Na toto mé úvahy moc dlouhé nebudou.Je to unikání důvěrných údajů všude do světa a já si radši potrpím na opravdovou lásku.Nevím jak ty.
Nechodit!

e) Skype,ICQ
Skype:Chat,Hovor,Videohovor.Krásně bezpečná komunikace.Žádná důvětná data.Tedy..nikdy naní nic úplně stopro bezpečné,ale skype mohu doporučit.Chat pro popovídání s přáteli,které tak dobře neznáte.Hovor,pro dobré přátele.Videohovor pro velmi známé osoby.Finta této komunikace je,že hovorem se vždy dozvíte s kým mluvíte,videohovorem kord.A chat?Proniknutelný,ale cizí lidi si na skype nepřidávej ne?

ICQ:Sama ho nemám,ale myslím,že skype naprosto postačuje tomuto způsobu komunikace.

Skype a ICQ vpořádku!Bylo mi potěšením,že jsi si mé úvahy přečetl a uvítám reakci =) Pěkný večer!

grafika by bedetka

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Líbí se ti blog?

Ano,moc 24.1% (14)
Je hezký 29.3% (17)
Ujde. 24.1% (14)
Ne ani ne 22.4% (13)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama